Brąz jest kolorem niezwykle eleganckim. Pozwala blondynkom uzyskać zmianę, która nie jest bardzo radykalna. Na odcienie brązu chętnie decydują się także brunetki. W końcu rozjaśnianie w tym przypadku nie jest bardzo radykalne. Dziś podpowiemy Ci jaki odcień brąz warto wybrać. Dowiesz się też jak dbać o włosy po farbowaniu.
Modne brązy, na które warto stawiać
Brąz to generalnie kolor ponadczasowy. Oczywiście w każdym sezonie pojawiają się pewne trendy dotyczące odcieni. Warto wybrać choćby czekoladowy brąz, który zachwyca elegancją i wyrafinowaniem. Brąz z miedzianymi refleksami, to propozycja dla tych kobiet, które lubią się wyróżniać i chcą dodać swojej fryzurze więcej pazura. Z kolei brąz z popielatymi akcentami tworzy ciekawy efekt chłodnego odcienia, który współgra z chłodnym typem urody. Brąz z maślanymi refleksami to propozycja dla blondynek, które chcą zmienić kolor, ale nie bardzo radykalnie. Taki odcień sprawdzi się szczególnie dla ciepłych typów urody o brzoskwiniowej czy oliwkowej cerze. Odpowiednio dobrana farba do włosów brąz może być bazą do dalszej koloryzacji i dodawania tonów miedzianych czy srebrzystych.
Jak dbać o włosy farbowane, by zachować wyrazistość koloru?
Niezależnie od tego, czy decydujesz się na jeden odcień czy bardziej złożoną koloryzację, musisz sięgnąć po produkty pielęgnacyjne, które pozwolą Ci utrzymać głębię kolorów i zachować ją jak najdłużej. Bardzo dobrze sprawdzają się szampony z pigmentami. Dzięki nim można utrzymać odpowiedni odcień brąz. W przypadku pasemek można wybrać szampon do włosów farbowanych i rozjaśnianych, czyli produkt, który po prostu odżywia włosy i nadaje im zdrowy blask. Takie kosmetyki oparte są na składnikach głęboko nawilżających oraz zabezpieczających przed utratą wody i tworzących na powierzchni film ochronny, a więc humektantach i emolientach. Szukaj w składzie kosmetyków kwasu hialuronowego, gliceryny czy też naturalnych olejów, ale i skwalanu. Warto wiedzieć, że skwalan chroni farbowane włosy przed utratą pigmentu, czyli jego nadmiernym wypłukiwaniem, a jednocześnie chroni je przed działaniem wysokiej temperatury. Składnikiem farb do włosów bardzo często są już naturalne oleje. Dzięki ich dodatkowi farba może przyciemniać włosy, ale i je od razu pielęgnować, zapobiegając większym uszkodzeniom, szorstkości czy elektryzowaniu się włosów po farbowaniu.
Dlaczego warto decydować się na olejowanie włosów farbowanych?
Olejowanie, zarówno w przypadku naturalnych włosów jak i tych farbowanych jest rekomendowane ze względu na to, że można dostarczyć włosom potrzebne składniki odżywcze, a przede wszystkim wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim włosy stają się mocniejsze, mniej podatne na wypadanie, ale i mają zdrowy blask. Naturalne oleje należy dopasować do stopnia porowatości włosów. W przypadku wysokoporowatych można wybrać olejek arganowy, a do średnioporowatych olejek z awokado. Z kolei do niskoporowatych zalecany jest olejek o dużych cząsteczkach, choćby kokosowy. Zaletą wymienionych olejków jest to, że nie powodują zmiany pigmentu włosów ani wypłukiwania się kolorów. Olejek można nakładać na całe włosy po uprzednim ogrzaniu w kąpieli wodnej o temperaturze od 45 do 55 stopni. Następnie wystarczy zabezpieczyć włosy czepkiem kosmetycznym oraz ręcznikiem i włączyć suszarkę, by składniki odżywcze mogły wniknąć w strukturę włosów. Po 30 minutach lub dwóch godzinach można zmyć olejek. Należy wcześniej nałożyć na włosy odżywkę, by jego spłukanie było prostsze. Potem można umyć włosy i wysuszyć je chłodnym nawiewem. Będą wyraźnie miększe i bardziej lśniące.
Artykuł sponsorowany